Impresszum

 

blogszolnok.hu

"avagy Szolnok, ahogy az enyém"

Alapítva: 2010. január 1.

 

Szerkesztő: Bajnai Zsolt

 

Üzemeltető: Picasso Média Tanácsadó Kft.
www.picassomedia.hu

 

Elérhetőségek:
level@blogszolnok.hu
Picasso Média, 1242 Bp., Pf. 290.

 

Fejlesztő: ApacheWeb

Webmester: exarkun

 

A honlapon elhelyezett tartalom kizárólag a szerkesztő véleményét tükrözik a szólás- és sajtószabadság alapvető emberi jogaiból kiindulva. Az itt közölt tartalmakkal lehet vitatkozni, elutasítani vagy velük egyetérteni, közlésüket megtiltani azonban nem. Helyreigazítást csak abban az esetben közlünk, ha a szerkesztő véleménye valamely kérdésben megváltozik.
Nem kért kéziratokat nem közlünk, nem őrzünk meg, nem küldünk vissza.
A cikkek kommentálása a megadott e-mail címen lehetséges, de a kommentek közzétételére kötelezettséget nem vállalunk.
Az oldal tartalma szerzői jogi védelem alatt áll. Felhasználásuk csak a hatályos jogszabályok és a szerkesztő hozzájárulásával lehetséges.

Album

Még nagykereszteződés nélkül
Szolnok egyik legnagyobb kereszteződésének a helye 1970-1972 között. Már körút a Ságvári, azaz a jelenleg Boldog Sándor István nevét viselő közterület. A kép címéül választott "Ságvári körúti lakások" már bő évtizede lakottak, a 18 emeletesben viszont még akár friss is lehet a festékszag.

Az Album további képei
 
hirdetés Blogszolnok Anno - Évek szállnak az árnyas fák alatt - 2024. december 2. (hétfő) 18:00

AKB

Az a szép zöld gyep
Poldi bácsi az Égigérő fűben mindig azt mondogatta, hogy neki csak az a szép zöld gyep, az fog nagyon hiányozni. Nekünk meg itt, Szolnokon, a való életben egy-két olyan Poldi bácsi hiányzik nagyon, akik a közterületeinken rendszeresen sétálva észrevennék a kisebb-nagyobb hibákat, problémákat, és beszólnának a "központba", hogy hol és mit kellene kijavítani. Mert akkor talán a Verseghy parkban sem várna hosszan a megmentőire a képen látható elektromos szekrényke.

Az AKB korábbi képei
 

SzoborPark

Az első ipari formatervező emléke
A Kossuth tér és a Táncsics út sarkán bő fél évszázada díszíti a "lordok háza" nyugati homlokzatát Dózsa Farkas András valószínűleg "Tudomány és művészet" című alkotása. Elhelyezéséről, leleplezéséről szinte semmit se lehet tudni, pedig alkotója a hazai ipari formatervezés úttörője.

A Szoborpark további képei