Levéltár

Felébredt téli álmából

2024. február 19.


A hídon átmenni címmel a Felénk rovatban jelent meg képes összeállítás a 13 éves Tiszavirág gyaloghíd állapotáról. Nemcsak kommentek érkeztek, de pár napja dolgoznak is a város felőli felhajtón.

A február 1-jén megjelent írás itt olvasható:

http://www.blogszolnok.hu/felenk_a_hidon_atmenni

Alább pedig néhány - némileg stilizált és nyomdafestéket nem tűrő részektől "megszabadított" - komment, amelyeket az olvasók a legnagyobb közösségi oldalon fűztek az íráshoz.

Legelején a kedvencem, amin annyiszor tudok röhögni, ahányszor elolvasom. Köszönöm T. Zoltán! Legalább vidám perceink legyenek.

 

T. Zoltán: Felébredt téli álmából, és elkezdett vedleni.

T. Attila: Ez van, ha olyasvalaki nyer meg egy munkát, akinek inkább kapcsolatai vannak, mint tapasztalata vagy tudása.

M. J. István: Teljes érdektelenség. Sorolhatnánk.

Cs. J.: Viszont van szép várkapunak csúfolt téglarakásunk, lebetonozott Zagyva gátunk, a gát tetején leszórt burkolólapokkal, félig sem kész ligeti strandunk, kátyús útjaink, járdáink, koszos, büdös városunk, munkásszállónak használt szállodáink, összedőlésre váró tárházunk, rengeteg romos épületünk, és van egy tehetetlen városvezetésünk, az ellenzéket is beleértve?

S. T. Mária: Kispórolva az anyag és a tudás.

F. Ferenc: III. osztályú vállalkozó, alkalmi munkavállalói brigád teljesítménye. De ha ők nyerték meg a kivitelezési pályázatot, akkor mit csináljunk?

K. Anna: Biztosan ők voltak a legjobbak... Akarom mondani, a legjobban adakozók.

S. Zsuzsanna: Állítólag ilyesmiket 7 évre terveznek, pl. közúti burkolatot. Ez egyrészt azért jó, mert az adófizetők forintjaiból folyamatosan lehet felújítani. Vagy ezzel bizonyíthatjuk, hogy gazdag ország vagyunk, mert 7 évente újra meg újra meg lehet csináltatni közpénzből. A felújítási haszon meg valakié lesz.

D. Imre: A túloldala még varázslatosabb. Ott színek is vannak.

"Kinyílott a pitypang - megírom"

Február második hetében a Tiszai hajósok terénél lévő lift környékén munkások jelentek meg. Kerítettek, állványoztak, a kerékpárúton akadálypályát építettek. Tehát valami történik. Amiről a megfelelő emberek, megfelelő oldalai tudósítanak is. Abba most ne menjünk bele, hogy a mostani munka nagyjából 20 négyzetmétert érint, és a legutóbbi fotózásom óta már a rámpa alján is leesett egy nagyobb darab függőleges burkolat. És azt se felejtsük el, hogy a mostani "tervszerű" felújítás nem változtat azon a tényen, hogy a szolnoki Tiszavirág-híd burkolása 13 évet sem bírt ki. Hogy miért, azt a fentiekben olvasható módon találgatják a szolnokiak.

Ám, ami ennél is vérlázítóbb, az a Tiszaligeti felőli oldalon, a rámpa alatti rész, ott, ahol a gát átbújuk a híd alatt. Ott mindent elbír a felület: náci köszöntés, náci jelkép, kisebbség szidalmazása. Amit február 1-jén írtam, megismétlem: úgy tűnik, illetékesek nem járnak arra, ami érthető, mert a közpénzből vett Volkswagenekkel nem lehet oda beautózni, gyalogolni meg nehéz. De nincs semmi baj (?), mert szerencsére közterületesek és rendőrök is ritkán verődnek oda, legfeljebb fiatalok: sportolók vagy unatkozók. Ők olvasgathatják Szolnok egyik jelképének a pillérein a 20. század mocskát. Büszkék lehetünk.

Tudom, tehetnék feljelentést. Volt már rá példa, egy fél délelőttöm elment a rendőrségi tanúskodásra. Nem gondolnám, hogy ez a megoldás. Főleg, hogy fizetünk pár embert a város karbantartásáért és nyugalmának megőrzéséért. Igaz, ez jelenleg épp annyit ér, mint a Tiszavirág-híd garanciája vagy eredeti burkolata.

Bajnai Zsolt

szerkesztő

 

A rovat legfrissebb cikkei:

hirdetés Bolhabolt Szolnokon - www.bolhabolt.hu

Album

Volt egyszer egy zenepavilon
Többször hallottam már, hogy milyen jó lenne Szolnokra is egy zenepavilon, ahol hétvégenként zenekarok játszhatnának, szórakoztatva a város sétáló, korzózó közönségét. Mint régen. Lehet, hogy a húszas évek végén ez valóság volt, és a mai Rózsapark helyén állt egy ilyen pavilon.

Az Album további képei
 
hirdetés Így helyes - Dalok és novellák Szolnokról

AKB

Sárga üvegek
Azok a sárga drótüvegek talán már ötvenévesek is elmúltak. Akkor kerülhettek az egykori tiszaligeti TITÁSZ-üdülő erkélyére, amikor azt nem kevés társadalmi munkával megépítették. Jó ideje nincs már TITÁSZ, és társadalmi munka sem, ám azok az üvege még bírták. A Tiszavirág-híd mellett is 13 évig. Aztán történ valami. Fokozatosan és szisztematikusan múltidőbe kerültek. Nincs tanulság, nincs következtetés, nincs már sárga drótüveg.

Az AKB korábbi képei
 

SzoborPark

Konstantin püspök a magasban
Szolnok legrégebbi, valós személyről mintázott szobra Schuster Konstantin püspök portréja, amely a róla elnevezett és a Baross utca sarkán álló iskolaépület emeleti fülkéjében látható. A XX. századi magyar történelem ismeretében talán meg se lepődünk azon, hogy körülbelül negyven éven keresztül nem volt a helyén a szobor. Szerencsére Kaposvári Gyula megmentette.

A Szoborpark további képei