2025.10.13. (hétfő)

Úttörővasutunk

Úttörővasutunk

Dátum:

Szeptember közepén írtunk az 1xVolt rovatban az egykori Szolnoki Úttörővasútról, amihez több hozzászólás is érkezett. A téma ébrentartása miatt felsorolunk néhányat.

„Valamikor a nyolcvanas évek közepéről emlékszem arra, hogy az egykori KRESZ-park környékén ki volt állítva a régi vasúti kocsi. Még mászkáltunk rajta, és talán a sínek is ott voltak a strand mögötti erdőben.” (Ifj. K. Z.)

„A hetvenes évek elején én is utaztam rajta, de leginkább csak a vidámparkra emlékszem, ami a végállomásánál volt.” (J-né – iwiw)

„Mi az a „fagylaltos” szobor?” (Noémi)

„Én úgy tudom, hogy a Szolnoki Úttörővasút felszedett sínjeiből építették meg a tiszakécskei kisvasutat.” (G. T. – telefon)

Előző cikk
Következő cikk

Megosztás:

Legfrissebbek

Hírlevél feliratkozás

spot_imgspot_img

További írások
Kapcsolódó

De szerettem

Még nem kell a sorok között írni, de a szolnokiak már vagy újra tudnak a sorok között olvasni. VCSM-s kártyanaptárokról írtam, a Tiszaligeti strand emlékei közé kerültem.

Sportemlék

Egy példa, hogy néha jól is elsülhet, amikor a blogSzolnok Facebook-követői csak a közösségi oldalra kirakott fotót nézik, és azt kommentelik. Ezúttal a néhai Sport cukrászda miatt.

Megérteni nehéz

A Baross utcai alternatív várakozásról írt cikk komoly hullámokat vetett. Egyik irány a "nekik mindent szabad", a másik a "hol vannak a rend éber őrei" megközelítés volt.

Reménytelen

A Szapáry utca egyik legrégebbi épülete, a néhai Ságvári művelődési ház mellett, teszi a dolgát. Pusztul tovább. Szolnok városa, a környék lekerítésén túl semmit nem tud tenni. Semmit?