2026.03.3. (kedd)

Múltidézők

Múltidézők

Dátum:

Az elmúlt napok néhány kommentjéből szeretnék idézni. A közös bennük, hogy mind a három Szolnok eltűnő múltjának elvesző mozaikjait eleveníti fel.

Kedves Zsolt!

A Meglepő séták cikk, volt MHSZ épülete melletti, ma virágtartónak aposztrofált építmény eredeti funkciójára szeretnék rávilágítani. Elevenen él emlékezetemben, amikor még működő díszkút volt.

A terméskővel borított betontálcák különböző szintek szerinti elhelyezkedése arra szolgált, hogy a víz medencéről medencére tudjon csorogni. Nagyon szerettem gyermekkoromban!

Sajnos talán egy télen fagykárt szenvedhetett, vagy csak drága volt az üzemeltetése, illetve gazdátlanná válhatott, mint az épület. Minden esetre kár érte!

Üdvözlettel: Pogány Gábor Benő

 

Az Utcasoroló (11.): A ház nélküli utca című cikkhez érkezett megjegyzés

 

Szilassy Emőke: Térkép nélkül is tudom, hol van a Budai Nagy Antal utca, ’75-ig ott laktam, a szanálás miatt kellett elköltözni, pedig nem szerettünk volna. Arra már nem tudok visszaemlékezni, mikor bontották le a házakat. Szerintem már nem sokan élnek a régi lakosok közül, mert akkortájt alig volt ott néhány gyerek rajtam kívül, mind idősek laktak az utcában. A szüleim sem élnek már.

 

 

 

A Boltkereső című íráshoz fűzött megjegyzés:

Danka István: A kaszinó melletti cukrászda „MUSKÁTLI” névre hallgatott.

Előző cikk
Következő cikk

Megosztás:

Legfrissebbek

Hírlevél feliratkozás

spot_imgspot_img

További írások
Kapcsolódó

Mi vagyunk Szolnok

Szolnok nemcsak a házai, hanem az itt élők vagy egykor a városban élők emlékei is. A hétköznapok történetei. Amelyek olykor szívmelengetően elevenednek meg egy-egy régi kép kapcsán.

Egyből három

A Tisza-parton, a Tisza szálló mögött, a sétányon parkoló autókról írtam A Kivert Biztosítékban (AKB), ami szándékom ellenére további témákban is „megszólaltatta” az olvasókat.

De szerettem

Még nem kell a sorok között írni, de a szolnokiak már vagy újra tudnak a sorok között olvasni. VCSM-s kártyanaptárokról írtam, a Tiszaligeti strand emlékei közé kerültem.

Sportemlék

Egy példa, hogy néha jól is elsülhet, amikor a blogSzolnok Facebook-követői csak a közösségi oldalra kirakott fotót nézik, és azt kommentelik. Ezúttal a néhai Sport cukrászda miatt.