2026.06.27. (szombat)

Naplóm

Hivatali szekír

Akkor élünk majd normális országban, amikor a hivatalok kiszolgálják, és nem kiszekírozzák az őket eltartó, adózó állampolgárokat. Ha majd nem ugrik össze a gyomrunk, amikor át kell lépnünk egy hivatal küszöbét. Mert - elvileg - nem ők vannak értünk.

2010: Levizelt város

A következő írás, ahogy talán címe is sejteti, a jó ízlés határait feszegeti, ezért érzékenyebb olvasóinknak inkább a tegnapi cikket ajánljuk. Persze attól, hogy nem beszélünk a dologról, még létezik. Én is azért írok róla, mert megdöbbentett a szembesülés. De van remény.

Eltolt kedvezmény

Az egyik közszolgáltató remek marketingesei kitalálták, hogy 10%-kal csökkentett számlával jutalmazzák azokat, akik időben fizetnek. Meg azokat, akiknek sikerül az ehhez szükséges műveleteket végrehajtani. Anitmarketing magasiskola.

Svájci csoki

Attól, hogy a villamossíneket felújítják, még jár a villamos. A busz oldalára meg nyugodtan kerülhet olyan matrica, ami nem reklámoz semmit, csak kedves és vidám. Persze, könnyű azoknak, akik már 540 éve ünneplik vásárral az ősz beköszöntét. Feljegyzések Svájcból - másodszor.

Franciakrémes

A francia kisvárosok szélén is vannak áruházak és bevásárlóközpontok. Viszont a belvárosok tele vannak hagyományos, kedves üzletekkel. Hentes, pék, kalapos, szappanos. És nem a turistákra építik az üzleteket. Feljegyzések Franciaországból.

Legfrissebbek

Legolvasottabbak

Hírlevél feliratkozás

spot_imgspot_img

Arhívum